Новини 2017-04-04 12:51

Кримськотатарський політв'язень у Росії оголосив голодування

Руслан Зейтуллаєв, звинувачений у зв'язках із Хізб ут-Тахрір, вимагає повернути його Україні.

У вівторок, 4 квітня, в залі Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону фігурант першої справи кримських мусульман Руслан Зейтуллаєв оголосив гололування. Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини з посиланням на російського журналіста Владіслава Рязанцева.

За словами журналіста, політв'язень вимагає припинити переслідування кримських татар окупаційною владою Криму, допустити до нього українських консулів (Росія нав'язала Зейтуллаєву своє громадянство), передати його Україні.

За інформацією ростовської активістки Яни Гончарової, політв'язень заявив, що питиме тільки чай із цукром та триматиметься скільки зможе.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив чотирьох кримських татар, які звинувачувалися в зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір". Згідно з рішенням суду, Руслан Зейтуллаєв, якого підозрювали в організації "Хізб ут-Тахрір", засуджений до років в 7 років ув'язнення, Ферат Сайфуллаев, Рустем Ваїтов і Юрій Прімов отримали по 5 років позбавлення волі. Всі фігуранти справи будуть відбувати покарання в колонії загального режиму.

Суд над кримськими татарами почався в червні. Їх заарештували взимку 2015 року в анексованому Севастополі і звинувачують в участі в ісламській організації «Хізб ут-Тахрір».​

Згодом права Зейтуллаєва була спрямована га повторний перегляд задля збільшення терміну покарання.