Новини 2017-04-12 15:44

Фінансові звіти підтверджують, що Манафорт отримував гроші з "чорної каси" ПР – AP

Щонайменше $1,2 млн виплат зареєстровані в книзі поруч з ім'ям Манафорта.

Американське новинне агентство The Associated Press знайшло підтвердження тіньових виплат від Партії регіонів політтехнологу Полу Манафорту, який очолював передвиборну кампанію Дональда Трампа. Про це свідчать фінансові звіти, які опинилися у розпорядженні агентства.

"Щонайменше $1,2 млн виплат зареєстровані в книзі (неофіційний реєстр витрат на політичні цілі Партії регіонів - ред.) поруч з ім'ям Манафорта, були фактично отримані його консалтинговою фірмою у Сполучених Штатах. Вони включають у себе платежі в 2007 і 2009 роках і надають перші докази того, що фірма Манафорта отримала принаймні деякі гроші, перераховані з так званої чорної бухгалтерії", - йдеться у повідомленні.

"У серпні в Україні з'явилася рукописна книга з доларовими сумами і датами поруч з ім'ям Пола Манафорта, який був тоді головою передвиборних кампанії Дональда Трампа. Українські слідчі назвали це свідченням позапланових виплат від проросійської політичної партії, і частиною більш масштабної корупції при колишньому президентові країни", - йдеться в повідомленні.

Раніше сам Манафорт та його прес-секретар Джейсон Малоні заявляли, що "амбарна книга" Партії регіонів є підробкою, але згодом підтвердив, що його фірма отримувала гроші, однак він запевняв, що вони є законною оплатою послуг політичного консультування.

Манафорт був керівником передвиборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа. Як повідомляло раніше виданні The New York Times, з «чорної бухгалтерії» Пол Манафорт міг отримати $12,7 млн, перебуваючи радником колишнього президента України Віктора Януковича. У НАБУ підтвердили, що серед прізвищ осіб у списку так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів дійсно значиться прізвище Манафорта.

Окрім того, агентство Associated Press, посилаючись на документи, які опинилися в руках журналістів, повідомляло, що Манафорт таємно працював в інтересах президента Росії Владіміра Путіна.

схожі новини