Новини 2011-03-18 11:47

НАТО готове брати участь у військовій операції у Лівії

Північноатлантичний альянс готовий до участі у міжнародній військово-повітряної операції проти Лівії, заявила офіційний представник НАТО Оана Лунгеску.

«Для проведення будь-якої операції НАТО необхідно: вагома причина для дій з боку альянсу, сильна регіональна підтримка та законне підґрунтя. За цих трьох умов НАТО готове діяти, ставши частиною міжнародної програми по забезпеченню миру», - йдеться в заяві Лунгеску.

За даними джерел, очікується, що наносити авіаудари по Лівії будуть літаки військово-повітряних сил США, Великобританії, Франції та Канади. Франція заявила, що військові дії можуть розпочатися вже у найближчі години.

За останніми даними, Лівія повністю закрила свій повітряний простір для польотів всіх іноземних цивільних літаків.

Нагадаємо, у ніч на п'ятницю Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою негайного припинення вогню в Лівії. Документ закріплює за світовим співтовариством право застосувати будь-які заходи для недопущення насильства щодо мирного населення Лівії, за винятком наземної операції.

Як відомо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, тривають у Лівії з 15 лютого.  26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни.

Зараз обстановка в Лівії залишається напруженою. У ніч на 18 березня Муаммар Каддафі пообіцяв розпочати наступ на Бенгазі, фактичну столицю повстанців. 

схожі новини