Новини 2017-04-13 12:24

Уряд визначив, як Україна святкуватиме річницю перемоги над нацизмом

Урочистості відбудуться 8-9 травня.

Кабінет міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення у 2017 році Дня пам'яті і примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8-9 травня.

Міністерству культури і обласним державним адміністраціям доручено сприяти релігійним організаціям у проведенні панахиди за загиблими у Другій світовій війні 8-9 травня.

8 травня відбудеться меморіально-мистецька акція "Перша хвилина світ".

9 травня планується провести покладання вінків і квітів до пам'ятників і меморіалів у Києві, обласних центрах та інших населених пунктах за участю представників державних органів, дипломатичного корпусу, народних депутатів, територіальних громад, представників громадських організацій ветеранів, учасників антитерористичної операції, волонтерів, молоді та духовенства.

Також план заходів передбачає організацію виставок фото- та архівних документів, художніх і документальних фільмів, присвячених подвигу українського народу у Другій світовій війні.

Кабмін доручив Міністерству внутрішніх справ, Національної поліції, Службі безпеки України, обласним адміністраціям забезпечити охорону громадського порядку і безпеку дорожнього руху у місцях проведення заходів, а Міністерству охорони здоров'я і обласним адміністраціям - медичний супровід і державний санітарно-епідеміологічний нагляд.

План передбачає використання державними службовцями і представниками громадськості як елементу одягу стилізованого знака "Мак пам'яті".

Під час засідання Кабміну у середу, 12 квітня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував призначити главу адміністрації президента Ігоря Райніна співголовою оргкомітету. Другий співголовою призначений сам Володимир Гройсман.

Також до складу оргкомітету включені члени уряду, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, Глава служби безпеки України Василь Грицак, Глава українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму, глава Всеукраїнського союзу ветеранів війни, а також інші Державні і громадські діячі.

Нагадаємо, 29 березня президент Петро Порошенко підписав Указ про відзначення Дня пам'яті та примирення. Указом визначено низку доручень органам виконавчої влади щодо проведення урочистостей.

Як повідомлялося, в Україні запустили сайт, який розвінчує радянські міфи про Другу світову війну. Інтернет-ресурс адаптований для різних гаджетів і може використовуватися навіть в якості електронного підручника.

схожі новини