Новини 2017-04-14 23:37

У Миколаєві суд виніс заочний вирок російському "атаману"

Зловмисник нині перебуває у розшуку.

У Миколаєві Центральний районний суд визнав винним у посяганні на територіальну цілісність України громадянина Росії, отамана «Союза казаков» РФ. Про це повідомили в прес-службі Центрального райсуду Миколаєва.

«Центральним районним судом постановлено вирок 32-річному громадянину Російської Федерації, отаману «Станиці Миколаївська» «Першого відділу ОКВ СкР», міжрегіональної громадської організації «Оренбурзьке козацьке військо» загальноросійської громадської організації «Союз козаків». Обвинуваченого визнано винним у вчинені кримінального правопорушення за ч.2 ст.110 КК України (в редакції Закону №2341-ІІІ від 05.04.2001 року) та призначено покарання у виді чотирьох років позбавлення волі», - йдеться у рішенні суду.

Читайте також: Суд виніс вирок одному з учасників штурму Харківської ОДА

Кримінальне провадження стосовно обвинуваченого здійснювалось за його відсутності у спеціальному судовому провадженні. Судом установлено, що обвинувачений тимчасово мешкав у Миколаєві. Нині перебуває у розшуку. Навесні 2014 року він умисно, за попередньою змовою з іншими особами, переконував на мітингах мешканців Миколаєва створювати непередбачені законодавством України органи влади, підтримувати незаконні дії певних осіб по передачі території АР Крим під юрисдикцію РФ. Також він агітував поширювати інформацію про нелегітимність діючої влади.

Як зазначається у повідомленні, "під час мітингів, які відбулись у березні 2014 року, росіянин закликав громадян підкоритись незаконному уряду АРК та самовизначитись, тобто стати самостійним адміністративним утворенням". Також він створив непередбачений законодавством орган «Народний совєт Ніколаєва» та видав від імені цього органу розпорядження про проведення референдуму щодо передачі Миколаєва та області під юрисдикцію АРК та створення єдиної самостійної держави.

Читайте також: У Рівному суд виніс вирок сепаратисту, який агітував за "поліську народну республіку"

Провина обвинуваченого підтверджується численними доказами, показами свідків, протоколами огляду матеріалів ЗМІ, відеоматеріалами з мітингів за участю обвинуваченого, документами, вилученими під час обшуку за місцем проживання останнього.

«Під час спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження було забезпечено процесуальні права та гарантії обвинуваченого, що надало суду можливості розглянути справу і прийняти рішення за відсутності останнього. З урахуванням викладеного, дослідивши обставини справи суд ухвалив, визнати чоловіка винним у вчинені кримінального правопорушення за ч.2 ст.110 КК України (в редакції Закону №2341-ІІІ від 05.04.2001 року) та призначити покарання у виді чотирьох років позбавлення волі. Строк відбування призначеного покарання відраховувати з дня приведення вироку до виконання», - наголошується в повідомленні.