Новини 2011-03-19 12:16

Тимошенко назвала “димовою завісою” розслідування Радою її можливої держзради

Колишній прем'єр-міністр, лідер партії Всеукраїнське об'єднання "Батькiвщина" Юлія Тимошенко вважає створення тимчасової слідчої комісії парламенту з питань розслідування її можливої державної зради під час переговорів і підписання 2009 року газових угод з Росією спробою відволікти увагу громадськості від соціально-економічної ситуації.

Про це вона заявила в програмі "Велика політика з Євгеном Кисельовим" в ефірі телекомпанії Інтер 18 березня.

"Все це - махінації з димовими завісами на справжню розруху, яку сьогодні влаштувала ця влада, на справжню корупцію, економічне неуцтво, соціальну розруху", - сказала екс-прем'єр.

Тимошенко звернула увагу, що парламент створив відповідну комісію в той день, коли затвердив кошторис своїх видатків на 2011 рік.

"Приймається ця постанова - створення слідчої комісії - у той самий день, як димова завіса, коли парламент голосує славне рішення про виділення мільярда гривень на утримання депутатів. І голосує одноголосно", - зазначила вона.

Тимошенко обурилася тим, що депутати виділили відповідну суму для забезпечення діяльності Ради, але не збільшили виплати для простих громадян.

"У той час, коли в людей сьогодні на 12% стала нижчою реальна зарплата і пенсії, чому сьогодні мільярди на депутатів?" - поставила вона питання.

При цьому Тимошенко зазначила, що найкращою відповіддю на питання, наскільки вигідними для держави були підписані нею газові угоди, стане порівняльна оцінка громадянами цін на газ під час її прем'єрства і за останній рік.

У той же час голова комісії Інна Богословська заявила, що їй вдалося добитися розсекречення стенограми переговорів під час проведення газових угод 2009 року. Ці папери вкажуть на ступінь вини Тимошенко.

Як повідомляло агентство, 17 березня Рада створила тимчасову слідчу комісіюз розслідування можливої державної зради в діях тодішнього прем'єр-міністра Тимошенко під час переговорів і підписання 2009 року газових угод між Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і російською компанією "Газпром".

Рада призначила головою цієї комісії депутата Інну Богословську(фракція Партії регіонів), заступником - депутата від фракції Народної партії Юрія Литвина і обрала до її складу загалом 8 парламентаріїв.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура розслідує дві кримінальні справи стосовно Юлії Тимошенко.24 грудня ГПУ прокуратура порушила кримінальну справу за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабінетом Міністрів Юлії Тимошенко.15 грудня Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, одержаних Україною в рамках Кіотського протоколу. 

схожі новини