Новини 2017-04-20 11:38

Путін хоче відокремити Донбас за рахунок інтеграції з РФ – Bloomberg

У плани Росії не входить офіційне визнання або приєднання територій.

Стратегія президента Росії Владіміра Путіна полягає в тому, щоб повністю відокремити Донбас за рахунок поступової інтеграції з Росією, повідомляє Bloomberg з посиланням на три джерела, близьких до Кремля. При цьому у плани Росії не входить офіційне визнання або приєднання територій, розповіли джерела агентства.

"У той час як Кремль публічно продовжує підтримувати договір, підписаний за участю Німеччини і Франції у 2015 році, реальна стратегія Путіна щодо України - повністю відокремити Донбас за рахунок поступової інтеграції з Росією", - пише видання.

Росія поступово підсилює контроль над Донбасом, використовуючи в тому числі економічну блокаду з боку українських активістів, а також вибудовуючи ключові економічні зв'язки з самопроголошеними республіками.

"Минулого тижня "Російська залізниця" запровадила знижки на перевезення вугілля та залізної руди на станції, які межують з невизнаними республіками. Це дозволить Росії замінити призупинені поставки з України та забезпечити функціонування сталеливарних заводів регіону", - сказали виданню два джерела в галузі.

"Зроблено, звичайно, крок до подальшого відокремлення Донбасу, тут немає ніяких сумнівів", - сказав по телефону депутат Держдуми від партії "Єдина Росія" Костянтин Затулін. Як і інші чиновники, він звинувачує Україну у встановленні блокади, яка змушує Росію протягувати руку допомоги. Київ відкидає ці звинувачення. Оцінку Затуліна також підтвердив Алєксєй Чєснаков, колишній співробітник Кремля, який зараз консультує адміністрацію президента щодо України, а також високопоставлений чиновник, який просив про анонімність.

У матеріалі наголошується, що Путін користується невизначеністю позиції США щодо проблем України і, таким чином, зводить нанівець надії на виконання Мінських угод та швидке скасування санкцій.

"Росія підтримує низку сепаратистських регіонів на території колишніх республік Радянського союзу, використовуючи їх як важель впливу на прозахідну владу. У 2008 році Росії направила війська на підтримку Південної Осетії і Абхазії, які знаходяться під протекцією Кремля. Минулого місяця Росія підписала угоду про входження частини підрозділів армії регіону до складу військових сил РФ", - резюмує Bloomberg.​