Новини 2017-04-21 09:35

В Україні розпочали перегляд списків заборонених російських артистів

Міжвідомча комісія складається з представників СБУ, Нацради, експертів та представників медіакомпаній.

Міжвідомча комісія  розпочала перегляд списків російських діячів культури, заборонених в Україні. Про  це повідомив Міністр культури України Євген Нищук.

"Зараз у нас створена міжвідомча комісія, де за участю представників Служби безпеки України, працівників Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, професіоналів, експертів, представників медіакомпаній, в якій йде перегляд списків, - сказав міністр.

У той же час Нищук зазначив, що з'явилися нові артисти, які не просто роблять негативні висловлювання щодо України, а становлять собою певну загрозу безпеці України, як висловлюваннями, так і діями.

"Це знаходиться у компетенції і Ради національної безпеки і оборони, яка виносить певні санкції або на 1 або на 3 роки, по-різному", - сказав Нищук

Він додав, що в Міністерстві культури є група людей, яка обробляє звернення щодо тих чи інших діячів культури і направляє матеріали в СБУ.

"Так було у відношенні до деяких співачок, які планували виступи у певних залах і ці концерти були скасовані. Там були наведені конкретні факти того, що вони або відвідували анексований Крим, або неодноразово висловлювалися щодо української культури або української держави", - зазначив міністр.

При цьому він підкреслив, що виступає проти цензури, однак обмеження проти пропаганди вводити необхідно.

Нагадаємо, Служба безпеки України від часу початку російської агресії заборонила в’їзд на територію держави більш ніж 140 іноземцям-діячам культури і мистецтва, у діях яких містилися ознаки втручання у внутрішні справи України та вчинення протиправних проявів, пов’язаних з посяганнями на її територіальну цілісність і недоторканість.