Новини 2017-04-24 12:02

Укрзалізниця пообіцяла цьогоріч не підвищувати ціни на квитки

Компанія ініціює індексацію тарифів на вантажні перевезення, а не на пасажирські.

Публічна акціонерна держкомпанія «Укрзалізниця» заявила про те, що не планує у 2017 році підвищувати тарифи на проїзд у пасажирських поїздах, хоча в листопаді минулого року компанія повідомляла про плани підвищити тарифи двічі на 16%. Про це повідомляється на сайті Укрзалізниці.

«У проекті фінансового плану на 2017 рік, який готується на розгляд правління товариства, не планується індексація тарифів на пасажирські перевезення», - повідомили в прес-службі.

Зазначається, що вартість проїзду в поїздах далекого прямування залишається незмінною з липня 2014 року, а додатковий дохід у розмірі близько 7 млрд грн Укрзалізниця зможе отримати, за оцінками фахівців, у разі індексації тарифів на вантажні перевезення з червня цього року.

У листопаді 2016 року Укрзалізниця внесла на розгляд відповідних центральних органів виконавчої влади питання індексації тарифів на пасажирські перевезення на 35%. Компанія запропонувала індексувати тарифи в два етапи: в першому кварталі і в четвертому кожен раз на 16%. За розрахунками, зміна тарифу збільшить вартість проїзду в середньому лише на 19,4%.

Крім того, компанія планувала з січня 2017 року на 10% підвищити вартість проїзду у вагонах I і II класів у швидкісних поїздів «Інтерсіті+».

Водночас, у лютому голова правління ПАТ Укрзалізниця Войцех Балчун заявив, що підвищення тарифів на залізничні пасажирські перевезення стане можливим після поліпшення рівня сервісу.

20 квітня цього року член правління Укрзалізниці Іренеуш Василевський повідомив, що держкомпанія сподівається досягнути компромісу з представниками бізнесу та регуляторними органами в питанні підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, і в разі їх підвищення на 22-25% з червня поточного року очікує одержати додатково 7 млрд грн.

Цього тижня на засіданні правління Укрзалізниці планується розглянути новий фінплан, в якому закладено підвищення вантажних залізничних тарифів з 1 червня.