Новини 2017-04-27 10:59

Білий дім представив проект наймасштабнішої податкової реформи у США з 1986 року

Реформа створить більш сприятливі умови для бізнесу.

У середу, 26 квітня, адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа представила проект податкової реформи США, яка була однією із головних передвиборчих обіцянок американського лідера. Про це повідомили у прес-службі Білого дому.

Повідомляється, що податок на прибуток підприємств пропонується скоротити більш ніж удвічі - з 35% до 15%, причому як для великих корпорацій, так і для малого і середнього бізнесу. Також планують знизити ставку на репатріацію прибутку компаній з-за кордону, що, на думку президента і його команди, простимулює повернення цих грошей в США.

За даними організації Oxfam, великі американські корпорації зберігають за кордоном близько $ 1,6 трлн, у тому числі Apple - понад $ 200 млрд, Pfizer - $ 193 млрд, Microsoft - $ 124 млрд, General Motors - $ 104 млрд.

Надалі влада обіцяє скасувати податок на міжнародну прибуток компаній, який зараз становить 35%. що допоможе повернути в країну трильйони доларів.

Проект передбачає спрощення персонального оподаткування: замість семиступінчастої шкали з верхньою планкою 39,6%, яка діє зараз, пропонується створити три ставки: 10%, 25% і 33%. В рамках передвиборчої кампанії Трамп пропонував більш високі рівні - 12%, 25% і 35%.

Також передбачається вдвічі збільшити податкове вирахування для сімейних пар, в результаті чого від оподаткування майже повністю звільнять перші $ 24 тис. їх спільного річного доходу. Крім того, поступово буде скасовано податок на спадок.

"Це чудовий план, він поверне людям роботу", - прокоментував презентацію Трамп.

Білий дім згадав, що реформа буде наймасштабнішою в історії країни. Однак ЗМІ дають більш скромну оцінку зміни (якщо їх затвердить Конгрес) будуть найзначнішими з 1986 року, що відповідає передвиборчій платформі Трампа - він був націлений на найбільш широкі перетворення з часів президента Рональда Рейгана (1981-1989 рр).

Раніше видання New York Times отримало доступ до документів про податкові відрахування Трампа, які раніше не публікувалися. З них випливає, що Дональд Трамп в 1995 році відзвітував про збитки в розмірі $916 млн доларів, в результаті чого за законом він міг мати пільги. Вони дозволяли йому протягом 18 років не платити податок на прибуток. Трамп пояснив своє ухилення від податків знанням законодавства, яке, за його словами, дозволяло це зробити.

Трамп неодноразово потрапляв під критику американських ЗМІ під час президентської кампанії через те, що не оприлюднив свою податкову декларацію, попри те, що кандидати у президенти США завжди це роблять. У січні 2017 року розміщена на сайті Білого дому петиція із закликом до Трампа оприлюднити його податкову декларацію зібрала рекордну кількість підписів.