Новини 12:43

Проти лауреатів Шевченківської премії готують судовий позов

Старший науковий співробітник Інституту українознавства імені І.Крип'якевича львів'янин Ігор Чорновіл звинувачує цьогорічних лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі літературознавства у плагіаті.

Як повідомив сам Чорновіл, «в даний час готую судовий позов, щоб плагіатори постали перед судом - і справедливість восторжествувала».

Нагадаємо, лауреатами Шевченківської премії в галузі літературознавства у 2011 році стали Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів - за десятитомне дослідження, присвячене життю і творчості Івана Франка.

Автори десятитомника у львівській пресі не тільки заперечують фрагменти плагіату в своїй праці, але дорікають Чорноволу в тому, що він нібито відправив до Шевченківського комітету звернення з вимогою не присуджувати йому цю премію.

Горак заявив львівським ЗМІ: «Чорновіл наводить конкретні сторінки зі своєї праці «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.», звідки ми ніби переписали кілька абзаців ... Але якщо звірити наведені сторінки, то ви не знайдете відповідності в нашій роботі. Такий шум створюється свідомо».

Навколо цьогорічного вручення Шевченківської премії розгорнувся ще один скандал. Так, лауреат премії в галузі літератури Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Дмитра Табачника.

При цьому член комітету з Шевченківської премії Олег Вергеліс заявив, що можливе «перенесення» нагородження письменника Василя Шкляра суперечить положенню про Національну премію імені Тараса Шевченка.