Новини 2011-03-22 12:10

Статтю про галичан-"селюків" редактор дитячого журналу взяв із інтернету

Головний редактор журналу «Щедрику-Ведрику» Олександр Блюхар визнав, що образлива стаття про галичан, опублікована у випуску за грудень, справді є поганою, і взяв відповідальність за її появу на себе.

«Це – цілком моя провина, бо я не вичитав статтю, як редактор. Тому стаття буде скасована, буде розміщено спростування. Буде опублікована стаття, яку нам надасть обласне управління освіти – про це вже є домовленість», - заявив Блюхар.

«Найголовніше – те, що тираж не пішов передплатникам. «Укрпошта» переслала тільки 120 примірників. Ми тоді тільки починали передплатну кампанію, тому журнал не поширювався серед передплатників. Наголошую, поширено було тільки 120 примірників», - додав він.

Відповідаючи на запитання, хто є автором скандального тексту, Блюхар заявив, що його взято з львівського Інтернет-форуму «Ментальність галичан». «Там це, чомусь, обурення не викликало, а в нас жбурляють камінням», - сказав він.

За його словами, він уже мав розмову з Львівським обласним управлінням освіти. Окрім того, до нього з приводу матеріалу зверталися громадяни і журналісти. «Взагалі це справедливо. Стаття дуже погана. Спростування буде», - наголосив він.

Водночас Блюхар зазначив, що він є не тільки головним редактором, але й журналістом і дизайнером журналу «Щедрику-Ведрику», тобто мусить виконувати дуже багато роботи одночасно. Виданню, за його словами, дуже бракує людей.

Нагадаємо, у статті у дитячому журналі «Щедрику-Ведрику» розповідається, зокрема, про те, що галичани є сільськими людьми, звиклими мислити «на хлопський розум». «На ринку праці Галичини не існує таких професій, як рерайтер, PR-консультант, екзистенційний психотерапевт, бо де просте життя – там проста робота – шофер, будівельник, медсестра, продавець. Максимум, про що може мріяти галичанин з вищою освітою в рідному  місті – це робота клерком в регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків. Проте серед галичан відомі такі шоумени, як Віктор Павлик, Андрій Кузьменко, Юрій Горбунов», - йдеться у статті.

Дитячий журнал «Щедрику-Ведрику» рекомендовано Міністерством освіти для передоплати для українських навчальних закладів І-ІІІ ступеню.

Мерія Львова вважає, що рекомендований Міністерством освіти журнал «Щедрику-Ведрику», у якому галичан представлено як людей, не здатних якісно мислити, не повинен потрапляти в школи.

схожі новини