Новини 2011-03-22 13:00

Лукашенко оголосив персонами нон-грата 150 посадовців ЄС та США

Білорусь підготувала і вже реалізує заходи у відповідь на рішення ЄС про санкції відносно білоруських чиновників, які торкнуться більш ніж 150 осіб з Європейського союзу і США, заявило агентству «Інтерфакс-Захід» джерело в урядових кругах.

Заходи «у відповідь торкнуться більше 150 осіб з країн Євросоюзу і США, серед яких голова Європарламенту Єжи Бузек, депутат Європарламенту Яцек Протасевич і ряд інших політиків, парламентарів, журналістів, що прославилися найбільш одіозними ініціативами відносно Білорусі», - відмітив співрозмовник агентства.

Він заявив, що «вже введені обмеження на видачу в'їзних віз ряду осіб, які найбільш упереджено і деструктивно відносяться до Республіки Білорусь, що зіграли головну роль в розкручуванні кризи в стосунках Білорусі і Заходу».

Співрозмовник також відмітив, що «одними візовими санкціями Білорусь не має наміру обмежуватися, і розробила також ряд інших заходів» у відповідь.

«Не виключено, що вони порушать питання трансграничної співпраці, діяльності на території Білорусі окремих зарубіжних фондів і неурядових організацій», - сказало джерело агентства.

При цьому, додав він, «прийняті заходи носитимуть швидше пропорційний і диференційований, а не дзеркальний характер по відношенню до санкцій ЄС і США».

Нагадаємо, 31 січня Рада ЄС ввела візові санкції відносно 157 білоруських чиновників на чолі з президентом Олександром Лукашенко. Причиною цього стало придушення акцій протесту після президентських виборів у грудні, які різко скритикували західні уряди.

Лукашенко назвав несправедливим введення візових обмежень відносно його дітей, журналістів та інших чиновників з боку США та ЄС після президентських виборів 19 грудня.