Новини 2017-05-11 11:24

ЗМІ назвали точну дату вступу Чорногорії до НАТО

Напередодні приєднання Чорногорії до Альянсу ратифікувала Іспанія.

Чорногорія офіційно приєднається до Північноатлантичного альянсу (НАТО) 5 червня, цей процес супроводжуватиметься листом-запрошенням від голови НАТО Йенса Столтенберга. Про це повідомили у чорногорській телерадіокомпанії RTCG.me у середу, 10 травня.

Зазначається, що Іспанія у середу, 10 травня, останньою з країн-членів НАТО ратифікувала приєднання Чорногорії до Альянсу.

Нагадаємо, 28 квітня парламент Чорногорії проголосував одноголосно за вступ країни до НАТО. У такий спосіб США сподівається подати сигнал Росії не поширювати свій вплив у Європі.

Як повідомлялося, 28 березня сенат США проголосував більшістю голосів за те, що схвалити заявку Чорногорії на вступ країни до НАТО, відкривши таким чином балканській країні дорогу до військового альянсу. 27 березня 97 сенаторів проголосували за завершення дебатів і дозвіл на голосування наприкінці цього тижня про ратифікацію членства Чорногорії в НАТО.

Окрім того, державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Сенат США якомога швидше ратифікувати договір про вступ Чорногорії до НАТО. Він наголосив, що такий крок посилить демократичні реформи, інтеграцію, безпеку і стабільність у Балканському регіоні.

схожі новини