Новини 2017-05-11 17:18

Ще одна група засуджених в окупованому Криму попросила перевести їх на материкову Україну

За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини, йдеться про два десятки людей.

Приблизно 20 ув'язнених попросили перевести їх з окупованого Криму на материкову частину України для відбування покарання у місцях позбавлення волі. Про це заявив представник офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига у четвер, 11 травня.

За його словами, йдеться про приблизно 20 людей, які звернулися до української сторони і хотіли б відбувати покарання на території України.

"Я думаю, що їх значно більше", - сказав Чаплига.

Він нагадав, що 17 березня з Криму для відбування покарання на материкову Україну перевели 12 ув'язнених. У зв'язку з цим він висловив надію, що процес переведення наступної групи ув'язнених завершиться швидко.

"Контакти з російської сторони нормальні. Розуміння з боку Москалькової (омбудсмен Росії Тетяни Москалькової - Ред.) є", - підкреслив Чаплига.

Як повідомлялося, в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

У кінці грудня 2016 року російське МЗС запросило в України підтвердження громадянства 17 українців, які відбувають покарання в Криму, для їх передачі на батьківщину. Один засуджений зі списку звільнився достроково, ще в одного виявилося російське громадянство, тому в результаті залишилося 16 українців.

23 січня 2017 року Міністерство юстиції Росії повідомило про отримання згоди української сторони прийняти громадян України, які відбувають покарання за ґратами в анексованому Криму. 

Детальніше про ситуацію з українцями, які залишилися в місцях несвободи в анексованому Криму, читайте в матеріалі Тижня "У подвійній неволі"

схожі новини