Новини 2017-05-11 17:44

Уряд затвердив порядок перевірки на поліграфі працівників Держбюро розслідувань

Українське ДБР було задумане як вітчизняний аналог американського ФБР.

Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа для працівників Державного бюро розслідувань. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в четвер, 11 травня.

"Проект постанови затверджує порядок процедури проходження поліграфа для працівників Державного бюро розслідувань", - сказала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Читайте також: Набір в агенти ДБР

Згідно із затвердженим порядком, дослідження проводиться для отримання орієнтовної інформації про наявність ознак приховування або викривлення анкетних даних, окремих фактів біографії, ознак алкогольної, наркотичної залежності, прихованих мотивів надходження на роботу в Держбюро, наявності боргів або фінансових зобов'язань.

Також порядок передбачає можливість перевірки поліграфом здійснення суб'єктом протиправних дій, відкриття щодо нього кримінального провадження, виявлення контактів з членами злочинних організацій, участі в діяльності заборонених громадських об'єднань, наявність права на проживання, громадянства іншої країни, розголошення особою конфіденційної інформації.

Повідомляється, що для проведення перевірки використовується приміщення площею понад 12 кв. м, висотою не менше 2,5 м, де є м'яке крісло з підлокітниками.

Дивіться також інфографіку про Державне бюро розслідувань

Нагадаємо, закон про новий правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань, яке має стати одним із ключових у реформованій системі слідчих органів разом із НАБУ та Нацполіцією – Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. За рік розбудова ДБР загальмувалася. Раніше прогнозувалося, що обрання директора ДБР відбудеться приблизно в лютому 2017 року. 

Згідно з планом пріоритетних дій уряду, директор Державного бюро розслідувань повинен бути обраний у другому кварталі 2017 року.