Новини 2017-05-12 15:56

Набув чинності закон, який покращить позиції України у рейтингу Doing Business

Документ сприятиме залученню додаткових $1,2 млрд інвестицій в українську економіку.

12 травня набув чинності Закон України № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», який сприятиме підвищенню позиції України у загальному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business та дозволить додатково залучити в економіку України близько $1,2 млрд інвестицій. Про це повідомили у прес-службі Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Зазначається, що за підрахунками експертів ці законодавчі зміни дозволять підвищенню рівня Україні на дві позиції у загальному рейтингу Doing Business, що сприятиме залученню додаткових $1,2 млрд інвестицій в українську економіку.

Повідомляється, що закон суттєво спрощує процедури та сприяє дерегуляції будівельної галузі.

«Законопроект скасовує процедуру отримання техумов пожежної та техногенної безпеки, яка дублюється, тому що вже врахована у ДБН на етапі проектування, а також регламентує встановлення вимоги вищої освіти для виконавців будівельних робіт, що сприятиме покращенню їх якості та контролю», — сказав міністрі регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Зазначимо, що 7 травня президент Петро Порошенко підписав закон № 2020-VIII.

Нагадаємо, в січні стало відомо, що після коригування показника 2016 року рейтинг України Doing Business повернувся до позначки 80. Позиції України покращилися в розділах «захист міноритарних інвесторів» - одразу на 30 пунктів, «підключення до систем електропостачання» - на 10 пунктів і «створення нових підприємств» - на 4 пункти. Водночас знизився рейтинг по позиціях «міжнародна торгівля» на 5 пунктів, «отримання дозволів на будівництво» на 3 пункти і «оподаткування» на 1 пункт. 

Як повідомлялося, наприкінці минулого року Петро Порошенко поставив завдання  підняти рейтинг України Doing Business щонайменше на 30 сходинок.

схожі новини