Новини 2017-05-13 11:08

Апеляційний суд заарештував заступницю мера Харкова із заставою 30 млн грн

Юрій Луценко повідомив, що справа розкрадання 650 га землі керівниками Харківської міськради просувається вперед.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко у ніч на 13 травня повідомив на своїй сторінці у Facebook, що крорк за кроком просувається вперед справа розкрадання 650 га землі керівниками Харківської міськради.

Зокрема, за його словами, Апеляційний суд міста Києва погодив клопотання про арешт одного з ймовірних членів організованої злочинної групи - заступника міського голови Харкова Овіннікової з можливістю застави в 30 млн гривень. 

Водночас, як зазначила прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган, Головним слідчим управлінням ГПУ проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні від 08.11.2014 за фактами вчинення службовими особами Харківської міської ради кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364 КК України.

"Встановлено, що службові особи Харківської міської ради всупереч вимогам чинного законодавства, шляхом створення впродовж 2008 - 2014 років понад 90 кооперативів з обслуговування, засновниками та учасниками яких були особи з їхнього близького оточення, сприяли їм у виготовленні відповідних правовстановлюючих документів та незаконно привласнили належні територіальній громаді м. Харкова земельні ділянки загальною площею понад 650 га вартістю понад 4,05 млрд грн, які обернули на свою та інших осіб користь", - написала Сарган.

Вона зазначила, що під час досудового розслідування встановили, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень, поряд з іншими особами, причетна Овіннікова Т.І., яка працювала на посаді заступника міського голови – директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради (на теперішній час – заступник міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради).

За наявною інформацією, за вказаним фактом Овіннікову Т.І. повідомили про підозру у вчиненні у складі організованої групи кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 та ч. 2 ст. 364 КК України, тобто пособництві у незаконному заволодінні шахрайським шляхом земельними ділянками на території м. Харкова в інтересах третіх осіб.

Як поінформувала Сарган, всього Овіннікова Т.І., діючи у складі організованої групи спільно із іншими службовими особами сприяла заволодінню земельними ділянками на території м. Харкова загальною площею 25,1178 га, чим спричинила збитки територіальній громаді м. Харкова на загальну суму 128 796 934 гривень.

"За результатами розгляду апеляційної скарги, апеляційним судом м. Києва задоволено клопотання слідчого Головного слідчого управління ГПУ та застосовано стосовно останньої запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено заставу у розмірі 30 млн. гривень", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що на даний час триває проведення слідчих (розшукових) дій спрямованих на встановлення фактичних обставин вчинених кримінальних правопорушень та усіх причетних до їх вчинення осіб.

Як повідомлялося, 24 березня ГПУ повідомила про підозру заступниці мера Харкова. 

Нагадаємо, у вересні 2016 року у Харкові відбулись обшуки у приміщеннях, які належать меру Геннадію Кернесу та матері депутата Михайла Добкіна. За словами генпрокурора Юрія Луценка, метою обшуків було вилучення документів, які мають стати основою справи про розкрадання 650 га харківської землі «організованим злочинним угрупуванням Добкіна- Кернеса».

21 лютого в Харківській міськраді відбулися обшуки в межах розслідування справи про виділення землі псевдожитлово-будівельним кооперативам (так звана «кооперативна схема»)