Новини 2011-03-22 19:29

Західна коаліція не може дійти згоди щодо керівниццтва операцією проти Лівії

Дипломати країн-учасниць військової кампанії у Лівії після довгих переговорів в Брюсселі так і не дійшли згоди хто саме має очолювати операцію в Лівії.

За ідеальним сценарієм головним мало б бути НАТО, яке має сформовану військову структуру та досвід в проведенні подібних операцій. Проблема ж полягає в тому, що всередині самої «коаліції» виник конфлікт.

Доки Великобританія та Франція сперечалися «а чому вони мають бути першими. А не ми», генерали армії США звинуватили НАТО у зволіканні з активними діями і затягуванні процесу.

«Я сподівався, що ситуація в Лівії стабілізується в максимально короткий час і ми зможемо розпочати впровадження механізмів переходу до демократії», - сказав газеті Financial Times генерал Картер Хам, керівник американської частини в Лівії.

«Я вважаю нам необхідно визначити нових керівників операції», - додав він.

«Не зрозумілим залишається також питання хто ж буде контролювати процес «розвитку демократії» в Лівії після закінчення воєнних дій та якою є фінальна роль НАТО», заявив Яап Гейсберт де Хооп Схеффер, Генеральний Секретар НАТО 2004-2009 року, на конференції в Абу-Дабі.

Окрім того, Туреччина виступила категорично проти встановлення контролю НАТО над арабською країною.

Нагадаємо, 19 березня президент Франції Ніколя Саркозі оголосив в Парижі про початок повітряних ударів по військах Каддафи в Лівії. В результаті точкових авіаударів міжнародної коаліції у Тріполі було повністю зруйновано адміністративний будинок на території резиденції лівійського лідера Муамара Каддафі, який служив центром "командування та контролю" військ лівійського лідера.

 20 березня президент РФ Дмитро Медведєв розкритикував заяву прем'єр-міністра Володимира Путіна, який порівняв операцію в Лівії з "хрестовими походами". Глава російської держави закликав до акуратності в оцінках.