Новини 2011-03-22 21:57

НАТО контролюватиме виконання заборони на ввезення зброї до Лівії

22 березня, країни Північноатлантичного альянсу (НАТО) домовилися про спільне забезпечення дотримання ембарго на поставки зброї до Лівії. Про це в своєму твіттері повідомив офіційний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін, посилаючись на заяву генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена.

Передбачається, що кораблі та літаки НАТО в Середземномор'ї будуть відстежувати, запобігати і, якщо потрібно, присікати спроби провезення зброї до Лівії.

Ще наприкінці лютого міжнародними організаціями було введено заборону на поставки озброєнь через те, що режим лівійського лідера Муаммара Каддафі військовою силою придушував виступи опозиції. Згодом зіткнення переросли в громадянську війну.

Як повідомлялось, у НАТО обговорюють, чи варто Альянсу очолити операцію «Одіссея. Світанок», яку проводять у Лівії військово-повітряні сили Франції, Великобританії і США.

Військова операція стала можливою після прийняття резолюції 1973 Радою безпеки ООН щодо ситуації в Лівії. Дана резолюція залишила за міжнародним співтовариством право на будь-які кроки з захисту мирного населення Лівії, крім наземного вторгнення.