Новини 10:13

У Криму, напередодні Дня пам'яті, представників Меджлісу викликали до «прокуратури»

Ільмі Умеров припустив, що виклик пов'язаний із бажанням частини кримських татар покласти квіти та вшанувати пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

В окупованому Криму у середу, 17 травня, напередодні Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Нарімана Джеляла, а також члена Меджлісу Леммара Юнусова викликали до «прокуратури» півострова. Про це повідомив Ільмі Умеров на своїй сторінці в Facebook.

«О 12:00 годині мене «запросили» до республіканської прокуратури. Думаю, напередодні 18 травня йтиметься про «неприпустимість протиправних дій» у День пам'яті жертв депортації кримських татар», – написав Умеров.

При цьому він припустив, що може йтися про бажання частини кримських татар в 13:00 годині покласти квіти до заставного каменю у сквері навпроти залізничного вокзалу в Сімферополі.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав кримських татар вшанувати пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу і вийти на молитву 18 травня.

Нагадаємо, Кабмін затвердив план заходів до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня у Києві на Майдані Незалежності планують провести мітинг пам'яті, а також поминальні богослужіння за жертвами геноциду.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року український парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар. Верховна Рада також закликала світову спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар. Окрім того, прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар.

схожі новини