Новини 15:33

Арбітраж ООН з морського права визначив графік розгляду позову України проти РФ

Українська сторона повинна представити меморандум, який містить виклад фактів, на які спирається країна.

Українська сторона повинна подати документи за позовом проти Російської Федерації в арбітраж щодо порушення положень Конвенції ООН з морського права до 19 лютого 2018 року. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в понеділок, 22 травня, на сайті арбітражного суду.

Відповідно до затвердженого регламенту розгляду справи, зокрема, українська сторона повинна представити меморандум, який містить виклад фактів, на які спирається Україна, а також заяву з питання права і пояснення.

У свою чергу російська сторона до 19 листопада 2018 року має буде представити свій контр-меморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності у відповідь на український меморандум, будь-які додаткові факти і необхідні пояснення.

Після цього Україна до 19 квітня 2019 роки зможе дати відповідь на російський контр-меморандум, а РФ - отримає можливість до 19 вересня 2019 року подати свої відповідні заперечення.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року з метою захисту своїх прав як прибережної держави у прилеглих до Криму морських зонах у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

У грудні 2016 року був сформований арбітраж, який розглядатиме цей позов. Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов’язати РФ припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати всі завдані Росією збитки.

схожі новини