Новини 2017-05-25 09:29

Росія з грубими порушеннями завезла на Донбас новий "гуманітарний конвой" – ДПСУ

Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

Вранці 25 травня російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення 65-го так званого «гуманітарного конвою». Про це повідомила Держприкордонслужба України.

Зазначається, що переміщення «гумконвою» знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства, тому українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

Загалом, за даними ДПСУ, з 6.30 до 7.20 через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну заїхали дві колони т.з. «гумконвою» у складі 42 автомобілів.

"У вантажівках нібито перевозили продукти харчування, літературу та медикаменти. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, зведеній групі не вдалось отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру. Крім того, особливістю даного «гумконвою» є невідповідність кількості вантажівок, заявлених в попередній ноті РФ, та характеру вантажу, оскільки, крім заявлених товарів було ввезено літературу", - додали в прикордонній службі.

Як відомо, партію перших «гуманітарних КамАЗів» Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року. 

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок. Крім того, президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.