Новини 2011-03-24 08:24

Країни НАТО не домовилися, хто керуватиме військовою операцією в Лівії

Держави-учасники НАТО не змогли домовитися про взяття на себе командування військовою операцією в Лівії.

На нараді, яка тривала три дні, 28 представників країн НАТО не змогли дійти згоди, кому Сполучені Штати передадуть керівництво операцією «Одісея. Світанок».

«Жодного рішення про що-небудь», - заявив агентству Reuters після засідання неназваний американський дипломат.

Він уточнив, що ключовою проблемою було ставлення до операцій «із захисту цивільного населення Лівії».

Раніше Німеччина категорично відмовлялася від участі у будь-яких військових діях в Лівії, а турецький прем`єр-міністр Реджеп Ердоган заявив, що Туреччина ніколи не застосує зброю проти лівійського народу.

Найближчого вівторка у Лондоні має відбутися засідання коаліції щодо подальших дій у Лівії.

Тим часом, за повідомленням ЗМІ, сили західної коаліції завдали бомбових ударів по військовій базі в 32 км від столиці Лівії Тріполі в регіоні Таджура. За свідченнями очевидців на базі виникла пожежа, передає AFP.

Лівійські ЗМІ повідомляють про бомбардування житлових кварталів у Таджурі. За деякими даними, є жертви серед мирних громадян. Метою ударів стали рятувальники, що витягували з-під руїн будинків тих, хто вцілів після попередніх нападів. Армійські бази в Таджурі раніше зазнали ракетних та авіаударів міжнародної коаліції в ніч на 20 березня, на самому початку військової інтервенції.

Відразу кілька районів Тріполі атакували війська західної коаліції минулої ночі. Особливо часто розриви снарядів були чутні поблизу резиденції Муамара Каддафі. Про це повідомляє телекомпанія «Аль-Джазіра» у своєму редакційному блозі. Від авіаударів постраждали і цивільні, а також військові об'єкти в місті Джафар поблизу Тріполі. Про їх наслідки поки не повідомляється.

Нагадаємо, міжнародна коаліція розпочала операцію в Лівії 19 березня. ВПС і ВМС Франції, Великої Британії і США почали обстріл і бомбардування об'єктів лівійських сил ППО і позицій військ лівійського лідера Муамара Каддафі. Операція в Лівії санкціонована ООН: вона почалася після того, як лівійська влада відмовилася припинити вогонь на вимогу резолюції Ради Безпеки ООН від 17 березня.

На даний час в операції у Лівії беруть участь 13 держав - 11 західних країн, а також Румунія і Катар. Крім того, про готовність взяти участь у бомбардуваннях заявили Об’єднані Арабські Емірати.

Водночас у деяких країнах удари коаліції визнали невибірковим застосуванням сили. Про те, що учасники операції в Лівії вийшли за рамки повноважень, наданих їм резолюцією ООН, заявило, зокрема, керівництво Ліги арабських держав. Про свій жаль після початку операції заявили також у Китаї та Росії.