Новини 2011-03-24 09:38

Чехія надала притулок екс-кандидату в президенти Білорусі

Екс-кандидат у президенти Білорусі Алесь Михалевич отримав політичний притулок у Чехії. Про це повідомляє Радіо Свобода в Білорусі з посиланням на джерело.

За словами джерела, відповідні документи Михалевич отримає вже сьогодні.

Михалевич є одним з опозиціонерів, що проходять у справі про мітинг у Мінську 19 грудня, в день виборів президента Білорусі.

Його випустили з СІЗО КДБ під підписку про невиїзд 19 лютого. Після цього Михалевич заявив про тортури в слідчому ізоляторі КДБ, а також про те, що він розірвав договір про співпрацю з КДБ, який його змусили підписати.

У відповідь КДБ Білорусі на своєму сайті оприлюднило «покаянний» лист, написаний Михалевичем у катівнях.

Вночі 14 березня у своєму блозі Михалевич оголосив, що перебуває «поза зоною досяжності білоруського КДБ».

Пізніше міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг заявив, що Михалевич попросив політичного притулку в Чеській Республіці.

Михалевич балотувався в Президенти Білорусі на виборах 19 грудня 2010 року від опозиційної партії "Білоруський народний фронт".

Увечері 19 грудня він був затриманий і поміщений у СІЗО КДБ Білорусі за підозрою в організації масових безладів у центрі Мінська. Проте, через деякий час був звільнений з КДБ під підписку про невиїзд, погодившись співпрацювати з Комітетом державної безпеки.

Нагадаємо, Рада міністрів закордонних справ ЄС на засіданні 31 січня в Брюсселі ухвалила рішення заборонити в'їзд до Євросоюзу 158 посадовим особам Білорусії, включаючи президента Олександра Лукашенка і сім'ю.

Будуть також заморожені їхні активи в країнах союзу, якщо такі виявляться. Пізніше до санкцій приєдналися європейські країни, які не входять до ЄС.

У січні 2011 року політичний притулок у Чехії отримав екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

схожі новини