Новини 2017-05-30 12:03

Російський ВТБ почав вивчати сценарії закриття бізнесу в Україні і підрахував втрати

У банка були пропозиції на покупку українських активів, але потенційні угоди начебто були зірвані.

Група російського державного банку ВТБ розглядає сценарій закриття бізнесу в Україні та оцінює свої втрати під час його реалізації на рівні 25-27 млрд рублів. Про це заявив глава ВТБ Андрєй Костін в інтерв'ю Financial Times.

Наразі в Україні працюють два дочірні банки групи - ВТБ (Україна) і БМ банк (дістався ВТБ після покупки Банку Москви). Група в травні минулого року заявила про намір продати ВТБ (Україна) в разі появи цікавих пропозицій. Однак уже в червні керівництво ВТБ повідомило, що призупинило активний пошук покупців. Розмови про відхід групи з українського ринку поновилися в березні 2017 року, після того, як Київ ввів санкції щодо українських банків з російським державним капіталом. Введені на рік обмеження забороняють їм здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур.

У ВТБ були пропозиції на покупку українських активів, але потенційні угоди, за словами Костіна, були зірвані через опозицію Нацбанку України. "У нас виникло багато проблем. Вони кидають каміння, влаштовують демонстрації, загрожують людям. Ми готові закрити (бізнес), але для цього буде потрібно, можливо, ще один рік", - заявив глава ВТБ.

Нагадаємо, латвійський Norvik Banka був виключений як структурна одиниця з угоди щодо купівлі української філії російського Сбербанку. 

схожі новини