Новини 13:34

У США вирішили посилити правила перевірок для видачі віз

Консульські посадові особи можуть запитати номери всіх попередніх закордонних паспортів та дані соціальних мереж за останні п'ять років.

Державний департамент США випустив нову анкету для заявників на отримання візи, в якій можуть зробити запит про дані соціальних мереж за останні 5 років і біографічну інформацію за 15 років. Про це повідомляє Reuters.

"Відповідно до нових процедур, консульські посадові особи можуть запитати номери всіх попередніх закордонних паспортів, дані соціальних мереж за останні п'ять років, адреси електронної пошти та номери телефонів, а також можуть запитати біографічну інформацію за останні 15 років, включаючи адреси, місця роботи та історію подорожей", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що подібну додаткову інформацію запитуватимуть за умови, якщо вона, як  сказав представник Держдепартаменту, "необхідна для підтвердження особи або проведення більш суворої перевірки в цілях національної безпеки".

Нові анкети для перевірки потенційних гостей США були схвалені 23 травня Управлінням з питань менеджменту та бюджету, незважаючи на критику з боку низки посадових осіб зі сфери освіти та академічних груп у період громадського обговорення. 

Нагадаємо, Трамп указом зупинив прийом сирійських біженців у США, громадяни Іраку, Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану повинні відмовитися від польоту до Америки, якщо у них немає дозволу на проживання в США або дипломатичної візи. Після цього, юристи правозахисної організації подали петицію від імені вихідців з цих країн, затриманих в американських аеропортах. Указ Дональда Трампа викликав критику і з боку ООН, а також багатьох правозахисних організацій у США й за межами країни.

29 січня Нью-Йоркський суд тимчасово дозволив мігрантам не виконувати указ Трампа та заборонив висилати з чинними американськими візами всупереч указу президента США.

схожі новини