Новини 2017-06-01 23:53

Чорногорія заборонила в'їзд 149 росіянам і українцям, причетним до анексії Криму й війни на Донбасі

Також усім, хто потрапив до списку, обмежили розпоряджання майном та активами.

Чорногорія заборонила в'їзд в країну 149 громадянам Росії і України, які несуть відповідальність за активну підтримку політики, що підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Список сформований на основі рішення Європейської ради, пише b92.

Таким чином, Чорногорія обмежує в'їзд і розпоряджання майном та активами осіб, що сприяють анексії Криму та дестабілізації ситуації на сході України.

Зазначається, що серед тих, кому Подгоріца заборонила в'їзд у свою країну - заступник прем'єр-міністра РФ Дмітрій Рогозін, голова розвідувальних служб Ніколай Патрушев, глава Чечні Рамзан Кадиров, засновник телеканалу Царград ТБ Константін Малофєєв і заступник генерального секретаря правлячої партії «Єдіная Росія» Сєргєй Желєзняк.

Про українців, яких Чорногорія внесла до чорного списку, видання не повідомляє.

Зазначимо, що за даними чорногорських ЗМІ, Росія заборонила в'їзд прем'єр-міністру Чорногорії Душко Марковичу, колишньому прем'єру Мило Джукановичу і спікеру парламенту Івана Брайовичу. У російський "чорний список" також потрапили члени уряду і 46 депутатів парламенту, які ратифікували вступ країни в НАТО.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дармановіч заявив, що Росія серйозно втрутилася у внутрішні справи республіки, намагаючись перешкодити наміру її влади вступити в НАТО.

На початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували "російські націоналісти". Ця ж група, за даними влади, збиралася "взяти штурмом" парламент країни. Як додає The Guardian, "змовники" планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

Чорногорія офіційно приєднається до Північноатлантичного альянсу (НАТО) 5 червня, цей процес супроводжуватиметься листом-запрошенням від голови НАТО Йенса Столтенберга.

схожі новини