Новини 2011-03-24 18:51

Влада Білорусії запроторює до тюрем потенційних лідерів протестів

У Мінську до позбавлення волі засуджено лідера міжнародного громадського об'єднання «Молодий фронт» (Чехія) Дмитра Дашкевича та його соратника Едуарда Лобова.

24 березня суддя Московського району Мінська Олена Шилько засудила лідера міжнародного громадського об'єднання «Молодий фронт» (Чехія) Дмитра Дашкевича до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, а його соратника Едуарда Лобова - до чотирьох років в колонії посиленого режиму, за особливо злісне хуліганство.

«Молодофронтівці» не сумніваються, що справа про хуліганство, за результатами розгляду якої, найближчі роки вони проведуть за гратами, спровокована спецслужбами. Такої ж думки дотримуються й правозахисники, що спостерігали за ходом процесу.

«Молодофронтівці» затримані міліцією у Мінську 18 грудня 2010 року, за, нібито, безпричинне побиття двох випадкових перехожих - Костянтина Савицького і Олега Малишева.

За свідченнями Дашкевича і Лобова, усе навпаки, і на лаві підсудних повинні були сидіти не вони, а Савицький з Малишевим..

Процес над Дашкевичем і Лобовим з самого початку дав підстави вважати, що суд орієнтується на звинувачувальний вирок. Об’єктивність судді Олени Шилько була поставлена під сумнів її неоднозначними рішеннями щодо розгляду клопотань.

Суддя дозволила Савицькому і Малишеву свідчити не показуючи своє обличчя, а клопотання захисту підсудних відхилялися одне за одним.

Зокрема, суд відхилив клопотання адвокатів підсудних про проведення генотипічної експертизи, оскільки на місці бійки виявлено сліди крові (першої групи, резус позитивний).

Крім того, захист стверджував, що у Лобова була розбита губа, тоді як з матеріалів справи витікає, що у потерпілого Савицького після бійки була лише гематома.

Проте суд зовсім не цікавили особи потерпілих, а їх свідчення не ставилися під сумнів, хоча суд їх фактично не перевіряв, повністю поклавшись на рапорти правоохоронців. Адвокатам навіть не дали часу для підготовки до судових дебатів.

Втім, правозахисники говорили про таку вірогідність задовго до суду. Сам факт затримання Дашкевича і Лобова вони розцінювали як превентивну захід перед вирішальним днем президентських виборів.

Крім того, правозахисники одноголосно говорять про політичний характер процесу і провокації спецслужб.

«Це політичні репресії за наявності в країні залежного суду, який стає просто однією з ланок ланцюга цих репресій» - заявив білоруській службі радіо «Свобода» правозахисник Володимир Лабкович.

На думку лідера Партії БНФ Олексія Янукевича, «винесення серйозних термінів ув'язнення - це продовження лінії влади, яка була розпочата затриманнями 18-19 грудня».

«З розгляду справи було видно, що воно шите білими нитками, в нім дуже багато неспівпадань. По суті, в країні перестали діяти норми закону», - заявив Янукевич.

На його думку, влада ставить мету «максимально зачистити політичне поле в складний для неї час, пов'язаний з вірогідними проблемами в економічних стосунках не лише з Європою, але і з Росією».

«Влада хоче позбавити свободи потенційних лідерів масових протестів» - переконаний політик.

Нагадаємо, 19 грудня 2010 року у Мінську міліція жорстоко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько 1000 осіб.

Наприкінці січня США та ЄС ввели обмежувальні заходи відносно білоруського керівництва. Таким чином було вирішено покарати білоруського президента і його оточення за порушення в ході виборів і переслідування опозиції.

Один із екс-кандидатів у президенти Білорусі, якого випустили із СІЗО КДБ під підписку про невиїзд, втік до Чехії, де попросив політичного притулку.

схожі новини