Новини 2011-03-24 22:07

Пасхавер: У стабілізації фінансового становища України заслуги Азарова не має

Стабілізація фінансового становища в Україні не є заслугою уряду Миколи Азарова, а спричинена підвищенням цін на сталь. Про це в ефірі телеканалу ТВі сказав директор Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, коментуючи звіт річної роботи прем'єр-міністра.

«Ми залишали високий рейтинг України. Він обвалився до дефолтного. Ми піднялися на три позиції вверх і піднімемося далі. Фінансова ситуація в Україні абсолютно стабільна. Хто пророкує дефолт - не дочекаєтесь панове. Ніколи цього не буде», - наголосив глава уряду, демонструючи графік росту економіки.

Пасхавер вважає, що є загальні закономірності. На його думку, не можна брати на себе заслугу за те, що тобі пощастило, що ти правиш країною в умовах відновлювального росту.

«Якби в цьому графіку були ціни на сталь, в цьому часовому проміжку, то здивувалися б як це все співпадає. Тоді скажіть де ваша заслуга, а де заслуга росту цін на сталь? Для України, як для слабо диференційованої економіки, ціна на сталь є драйвером росту. Якщо вона падає - падає ВВП, росте - росте ВВП», - підкреслив експерт.

З іншої сторони, зауважив Пасхавер, чому б політику не сказати, що це його заслуга, якщо пощастило.

«Тим більше, що зіпсувати можна завжди», - сказав він.

Економіст також заперечив ймовірність дефолту у найближчий час, проте не виключив у майбутньому.

«Україні дефолт не загрожує у найближчих 1-2 роки. Якщо країна не робитиме реальних реформ, пов'язаних зі збалансуванням витрат і доходів, то буде катастрофічне становище через декілька років. Адже динаміка витрат і доходів розходиться. Чим далі, тим менше можливостей забезпечити зобов'язання держави», - додав він.

Як повідомлялось, Партія регіонів назвала ознакою відновлення економіки країни те, що 16 депутатів-регіоналів потрапили в топ-200 найбагатших українців.

Нагадаємо, згідно з рейтингом тижневика «Фокус», кількість доларових мільйонерів в Україні збільшилася з 8-ми в минулому році до 21-го в нинішньому. Загальний стан 21 мільярдера оцінюється майже в $ 58 млрд. Коли видання вперше оцінювало активи найбагатших українців, їх сотня «важила» $ 70 млрд. Для порівняння, видаткова частина Держбюджету-2011 складає 321,92 млрдгрн або $ 40 млрд.

Раніше американський журнал Forbes оприлюднив список мільярдерів, у який потрапили восьмеро українців.

схожі новини