Новини 2017-06-09 13:36

САП призупинила досудове слідство у справі Охендовського

Детективи НАБУ попросили міжнародної правової допомоги у цій справі, слідство зупинили до отримання відповідей з-за кордону.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили про призупинення досудового розслідування кримінального провадження проти голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського у справі так званої «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів». Про це йдеться на сторінці САП у Facebook.

«На виконання вимог національного закону та міжнародно-правових договорів, детективами НАБ України за погодженням з процесуальними керівниками до уповноважених органів інших держав спрямовано низку клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі пункту 3 частини 1 статті 280 КПК України (виконання процесуальних дій у рамках міжнародного співробітництва – ред.)», – йдеться в повідомленні.

За даними прокурорів, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Михайла Охендовського, містять «суттєві суперечності».

«Залишається встановити, які саме конкретні дії Михайло Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі», – зазначили в САП.

Решта матеріалів так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, як зазначили у САП, підлягають подальшому дослідженню у окремому провадженні, яке вже скероване до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ.

Як повідомлялося, 13 грудня 2016 року голові ЦВК Михайлові Охендовському повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами підозрюваному, склала понад 160 тис доларів. Детективи НАБУ встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, які, за версією слідства, профінансовано коштами Партії Регіонів. Свідчення про це містять докази, долучені до так званої «справи чорної бухгалтерії» Партії Регіонів — кримінального провадження, розпочатого детективами Бюро в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України Віктора Трепака.

схожі новини