Новини 2017-06-09 23:32

Через бойові дії понад 350 тисяч людей на Донбасі потерпають від нестачі води — Червоний Хрест

Якщо обстріли триватимуть, без води можуть залишитися Покровський, Волноваський, Добропільський райони і Маріуполь.

На Донбасі через пошкодження насосних станцій та трубопроводів унаслідок бойових дій понад 350 тисяч людей зіткнулися з нестачею води. Про це повідомляє Міжнародний комітет Червоного Хреста.

У повідомленні МКЧХ зазначається про неможливість працівників насосної станції залишатися на чергуванні.

«Також цього тижня десятки вибухонебезпечних боєприпасів впали на територію 1-ої насосної станції Південно-Донбаського трубопроводу між Василівкою і Крутою Балкою. Співробітники підприємства «Вода Донбасу» були вимушені спочатку ховатися у сховищах, а згодом і взагалі залишити насосну станцію, що в підсумку призвело до її зупинки».

«Це лише останній з черги інцидентів що трапляються по обидва боки від лінії зіткнення і залишають міста і села без води, газу або електроенергії на кілька днів чи навіть тижнів», — сказав Алан Ешліманн, голова делегації МКЧХ в Україні.

У Червоному Хресті закликали всі сторони конфлікту до вжиття усіх можливих заходів для забезпечення безпеки і захисту цих об'єктів.

«МКЧХ повторює свій заклик щодо створення зон безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції, 1-ої насосної станції й Південно-Донбаського трубопроводу, а також іншої важливої інфраструктури, що знаходиться у зоні ризику на сході України», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 8 червня робота Південно-Донбаського водоводу зупинилася через обстріли з боку незаконних збройних формувань, під загрозою опинилося водопостачання Маріуполя і трьох районів Донецької області.

Як повідомлялося, 8 червня в Авдіївці (Донецька область), а також прилеглих населених пунктах повністю відновили водопостачання, яке припинялося через обстріли. Проте у прилеглих селищах та частково в Авдіївці відключили газ через пошкодження магістрального газогону «Макіївка-Авдіївка».