Новини 2017-06-11 20:59

Українська делегація проведе переговори із Шефчовичем щодо збереження транзитного статусу

Зустріч відбудеться сьогодні в рамках Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.

Українська делегація в неділю, 11 червня, обговорить з віце-президентом Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марошем Шефчовичем питання щодо збереження за Україною транзитного статусу. Про це розповіла заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості Наталя Бойко, коментуючи участь України у восьмому Міжнародному форумі з енергетики для сталого розвитку.

"У нас є активні переговори з Брюсселем, і сьогодні ми будемо додатково говорити з Шефчовичем, уже є домовленість про зустріч. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти за Україною транзитний статус", - зазначила Бойко.

Дивіться також: Україна збільшила транзит газу в Європу — інфографіка

За її словами, від російської сторони, напротивагу, продовжують лунати заяви щодо доцільності побудови нових транзитних потужностей в обхід України.

"Ми розуміємо, що месиджі Новака (міністр енергетики РФ - ред.) спрямовані на те, щоб дати Європі сигнали щодо їх намірів по OPAL та NordStream-2. Ми, уряд загалом, Нафтогаз активно працюємо над тим, щоб не допустити перенесення політичної площини в енергетику. Ми чітко розуміємо, що NordStream-2 є політичним, а не економічним проектом", - зазначила Бойко.

Нагадаємо, транзит природного газу через українську ГТС у 2016 році зріс на 23% порівняно з 2015 роком - до 82,2 млрд куб. м. У лютому цього року Україна збільшила прокачування газу через свою територію на 30% - до 7,6 млрд куб. м.

Як повідомлялося, взимку після рішення Єврокомісії про розширення доступу «Газпрому» до OPAL транзит газу через Україну різко зменшився. Крім того, «Газпром» неодноразово порушував умови контракту щодо забезпечення тиску газу в українську газотранспортну систему, про що повідомляла компанія «Нафтогаз України».

схожі новини