Новини 2017-06-15 09:37

Росія з грубими порушеннями завезла на Донбас новий "гумконвой" – ДПСУ

Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

Вранці 15 червня російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення 66-го так званого «гуманітарного конвою». Про це повідомила Держприкордонслужба України.

"Загалом з 6.05 до 7.25 через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну прослідувало 2 колони т.з. «гумконвою» у складі 55 автомобілів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що оскільки переміщення «гумконвою» вкотре відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

"У вантажівках нібито перевозили дитячі харчові набори та медикаменти. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, зведеній групі не вдалось отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру. Крім того, особливістю даного «гумконвою» є невідповідність кількості вантажівок, заявлених в попередній ноті РФ, та кількості вантажу, а самі транспортні засоби були заповнені лише на 60 %", - додали у прикордонній службі.

Останній раз Росія відправляла "гумконвой" 25 травня.

Як відомо, партію перших «гуманітарних КамАЗів» Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року. 

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок. Крім того, президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.

 

схожі новини