Новини 2017-06-15 17:10

Арешт депутата викликав масові протести опозиції у Туреччині

Окрім того, у четвер парламентська фракція НРП в знак протесту проти вироку своєму депутату покинула пленарне засідання.

Тисячі прихильників опозиції вийшли в четвер, 15 червня, на вулиці Стамбула і Анкари щоб висловити протест проти вироку депутату парламенту від Народно-республіканської партії (НРП) Енісу Бербероглу. За словами лідера партії Кемаля Киличдароглу, опозиція буде продовжувати свій марш доти, поки в країну не повернеться справедливість.

Окрім того, у четвер парламентська фракція НРП в знак протесту проти вироку своєму депутату покинула пленарне засідання. 

Напередодні суд Стамбула засудив депутата парламенту від НРП Еніса Бербероглу до 25 років в'язниці через державну зраду. Його звинуватили в тому, що він передав газеті Cumhuriyet відеозапис, що дискредитує турецький уряд. Прокурор вимагав для підсудного довічного ув'язнення.

У травні 2015 року журналісти опублікували відео з поліцейськими, які виявили у вантажівках на півдні Туреччини партію зброї і боєприпасів. За даними видання, зброя призначалася для діючих на території Сирії бойовиків-ісламістів і мала пряме відношення до турецьких розвідслужб.

Влада Туреччини ж наполягала на тому, що вантажівки, зняті поблизу сирійського кордону, везли допомогу сирійським туркменам, яких підтримує Анкара.

Зазначається, заступник голови головної опозиційної партії країни став першим депутатом від республіканців, засудженим до реального тюремного терміну.

Соратники Бербероглу назвали вирок спробою залякати опонентів правлячої Партії справедливості і розвитку, яку очолює президент Ердоганом. "Ув'язнення нашого законодавця - гіркий приклад того, що судова система країни знаходиться під повним контролем виконавчої влади", - йдеться в заяві Народно-республіканської партії.

Нагадаємо, Німеччина вирішила перемістити своїх військових з турецької авіабази "Інджірлік" після останньої спроби врегулювати конфлікт між Берліном і Анкарою навколо права німецьких парламентаріїв відвідувати солдатів бундесверу.

схожі новини