Новини 20:50

Конгрес США може схвалити резолюцію про визнання Голодомору геноцидом — Порошенко

Глава держави додав, що його візит в США розпочався з відвідування пам'ятника жертвам Голодомору в США.

Конгрес США може прийняти резолюцію про визнання Голодомору в Україні 1932-33 років геноцидом. Про це заявив президент України Петро Порошенко.

"Тільки що завершилася зустріч зі спікером Конгресу Полом Райаном (Paul Davis Ryan), з лідером демократів у Конгресі пані Пелосі (Nancy Patricia D'Alesandro Pelosi), з конгресменами, де ми отримали чергове підтвердження двостороннього підтримки Конгресом, Сенатом України. Результатом зустрічі є те, що я піднімав питання з розгляду в Конгресі резолюції та визнання Голодомору геноцидом українського народу ", - сказав Порошенко журналістам у Вашингтоні за підсумками візиту в США.

Дивіться також: В Україні створили інфографіку про причини та наслідки Голодомору

Він додав, що його візит в США розпочався з відвідування пам'ятника жертвам Голодомору в США.

"Ми отримали повну підтримку конгресменів, які погодились прискорити розгляд цієї резолюції", - сказав Порошенко.

Як повідомлялося, у травні Сенат штату Вашингтон (США) прийняв резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу. У зверненні йшлося про те, що Україна в 1932-33 роках втратила мільйони громадян через Голодомор, організований тоталітарним радянським режимом.

схожі новини