Новини 2011-03-27 13:54

З Лівії хочуть виїхати 150 українців

До 150 українських громадян готові в даний час покинути Лівію і повернутися на батьківщину. Про це повідомив прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров в суботу в ефірі «5 каналу».

За його словами, в ніч на неділю великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» підійде до берегів Лівії, щоб забезпечити евакуацію бажаючих.

«Сказати, що люди масово бажають повернутися на батьківщину не можна. Людей, які більш-менш погодилися покинути територію Лівії в даний час 100 -150 чоловік, проте ця цифра постійно змінюється», - зазначив дипломат.

ВДК ВМС України "Костянтин Ольшанський" в ніч з 22 на 23 березня вийшов із Севастополя в море з гуманітарною місією з евакуації українців з Лівії.

За інформацією ЗМІ, в Лівії перебуває близько 800 українців, проте багатьом з них, в першу чергу тим, хто працює в госпіталях на підконтрольній Каддафі території, у зв'язку з військовим конфліктом у країні підвищили зарплату і тому вони не наважуються їхати.

Нагадаємо, 21 березня президент Віктор Янукович доручив Міністерству оборони вжити заходів для забезпечення евакуації громадян України з Лівії з використанням великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський».

МНС доручено забезпечити готовність державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України" до участі у здійсненні рятувальних операцій у Лівії. Міноборони і МНС також доручено вжити заходів із забезпечення готовності літаків Іл-76МД і Ан-26 "Віта" до здійснення цієї ж місії.