Новини 2017-06-27 10:18

Прокуратура вирішила оскаржити вирок суду у справі про стрілянину в Мукачеві 2015 року

У Генпрокуратурі заявили, що судом не було враховано доводи прокурорів.

Прокуратурою буде прийнято рішення про можливе оскарження вироку бійцям "Правого сектору", фігурантам справи про стрілянину в Мукачеві влітку 2015 року. Про це повідомила прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган у Facebook у вівторок, 27 червня.

Вона зазначила, що судом не було враховано доводи прокурорів і виправдано обвинувачених за ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене групою осіб, що спричинило смерть потерпілого), ст. 257 (бандитизм) КК України, а ч. 4 ст. 345 (погроза вбивством, насильством щодо працівника правоохоронного органу, вчинена організованою групою) перекваліфіковано на ч.ч. 1, 2 ст. 345 (погроза вбивством, насильством щодо працівника правоохоронного органу) КК України.

"Рішенням суду жоден із учасників «мукачевських подій» не був засуджений за статтями бандитизм та інші тяжкі злочини. Після отримання копії вироку прокуратурою буде вирішено питання щодо подання апеляційної скарги", - написала Сарган.

Зазначимо, винними бійців «Правого сектору» визнали за, зокрема, статтями про зберігання зброї, пошкодження майна. Суд визначив термін покарання для кожного 3 роки і 9 місяців, але оскільки обвинувачені відбули попереднє ув’язнення понад 1 рік 10 місяців, то за так званим «законом Савченко» (попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання – один день у СІЗО за два дні) фактично вони відбули покарання.

Інцидент у Мукачеві 11 липня 2015 року стався після того, як два десятки озброєних людей у камуфляжній формі з написами «Правий сектор» відвідали офіс народного депутата Михайла Ланя. Зустріч закінчилася стріляниною, внаслідок якої були загиблі й поранені.

Після цього частина учасників інциденту переховувалася в горах. За подіями в Мукачеві тоді силовики відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 255 («створення злочинної організації») та ч. 2 ст. 258 («терористичний акт») Кримінального кодексу України.

18 вересня 2015 року тимчасова слідча комісія Верховної Ради відзвітувала про розслідування подій у Мукачеві перед народними депутатами. У доповіді йшлося, що конфлікт значною мірою був спровокований діями місцевого керівництва МВС і СБУ.

схожі новини