Новини 2011-03-28 07:37

Повстанці захопили рідне місто Каддафі

Рідне місто лівійського лідера Муаммара Каддафі Сірт перейшло до рук повстанців. Про це поінформував офіційний представник бунтівників.

Сили міжнародної коаліції ввечері в неділю піддали Сірт авіаударам, у відповідь удару з боку дислокованих у місті лівійських ППО не було.

Нагадаємо, десятки сімей втекли з Сірта, побоюючись наступу заколотників, які захопили ряд міст на сході країни, а також західних бомбардувань. За свідченням очевидців, вервечки машин залишали місто в напрямку столиці.

Армія Каддафі також залишила його рідне місто. Конвой з 20 військових вантажівок, включаючи артилерію і засоби ППО, вийшов увечері з Сірта і попрямував на захід у бік Тріполі.

Між тим, сили коаліції завдали нових авіаударів по військових і цивільних об'єктах в Тріполі. Свідки повідомляють про, принаймні, шість сильних вибухів у центрі столиці Лівії. Слідом за нальотами заробили зенітні батареї лівійських ППО.

Тим часом офіційно було підтверджено, що операцію в Лівії очолить НАТО. Раніше представники НАТО давали обіцянки про те, що місія НАТО в Лівії буде стосуватися тільки забезпечення безпольотної зони, а також, що НАТО не буде підтримувати жодну зі сторін у конфлікті.

Всупереч цим словам, генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив у неділю на засіданні Північноатлантичної ради, що операція альянсу вийде за межі встановлення безпольотної зони над Лівією. Зокрема, мандат операції буде включати можливість авіаударів по наземних цілях.

Влада Лівії вже порівняла дії НАТО та коаліції в Лівії з тероризмом.

У ніч на вівторок за київським часом очікується звернення президента США Барака Обами до нації, в якому він розповість американцям, в тому числі, і про плани НАТО в Лівії, передає Взгляд.

За час конфлікту Лівію залишили вже більше 330 тисяч людей. Лівійська влада заявила, що жертвами бомбардувань сил коаліції стали більше сотні мирних мешканців.

схожі новини