Новини 11:43

У Києві затримали посібника Курченка

Чоловік підбирав команду на танкери, придбані бізнесменом-втікачем.

У четвер, 29 червня, працівники Служби безпеки України та поліції затримали у Києві посібника Сергія Курченка, який фігурує у розслідуванні справи злочинної схеми мільйонних оборудок. Про це нас своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.

За її словами, затриманий підбирав команду на танкери, придбані бізнесменом-втікачем.

"Сьогодні в Києві співробітники СБУ та поліції затримали ще одного фігуранта справи. Відповідно до відведеної йому ролі у злочинній організації затриманий підбирав команду на танкери, придбані Курченком. У подальшому він координував діяльність ТОВ "Лагуна-Рені", морських агентів і капітанів танкерів, направлену на фіктивну перевалку нафтопродуктів через морський порт Рені", - написала Сарган.

Раніше повідомлялось, що Генеральна прокуратура України направила письмове повідомлення про підозру українському бізнесменові Сергію Курченку, який втік до Росії, за його місцем реєстрації.

Як відомо, Сергій Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

3 січня слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив повторне клопотання ГПУ про арешт Курченка.

схожі новини