Новини 2017-06-30 23:30

Звільнення Мосула: сотні бойовиків ІДІЛ заблоковані, армія Іраку продовжує наступ

Тим часом у США застерігають, що запеклі бої у Мосулі створюють небезпеку для цивільних.

Сотні цивільних 30 червня втекли зі старої частини Мосула у час, як іракські урядові сили продовжують наступ проти невеликої кількості бойовиків угруповання «Ісламська держава», що досі залишаються у місті.

Тим часом у США застерігають, що запеклі бої у Мосулі створюють небезпеку для цивільних.

Влада Іраку очікує, що в найближчі дні Мосул буде повернутий під її повний контроль. Сотні бойовиків заблоковані в декількох кварталах Старого міста.

29 червня прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив про завершення проголошеного угрупованням «Ісламська держава» «халіфату».

За час військової операції проти бойовиків загинули тисячі жителів Мосула, місто залишили близько 900 тисяч людей – майже половина його населення.

Бойовики поки що контролюють значні території на захід і південь від Мосула.

Мосул був захоплений "Ісламською державою" в червні 2014 року. 17 жовтня 2016-го почалася операція зі звільнення міста. У сили звільнення входять бійці шиїтського, єзидського і християнського віросповідань, які допомагають армії Іраку протистояти джихадистам. Крім цієї коаліції народних сил, в штурмі Мосула беруть участь поліція, курди пешмерга, сунітські племена і ВПС міжнародної коаліції на чолі з США.