Новини 2017-07-03 17:14

МЕРТ: В Україні знизився рівень тіньової економіки

За розрахунками Мінекономрозвитку, в 2016 році цей рівень склав 34% ВВП проти 40% у 2015-му.

За попередніми розрахунками Мінекономрозвитку, у 2016 році рівень тіньової економіки склав 34% від офіційного ВВП, що на 6 відсоткових пунктів менше за показник 2015 року. Про це йдеться на сайті міністерства.

Як зазначається, детінізація стала результатом:

- закріплення макроекономічної стабільності та відновлення економічного зростання (за підсумком 2016 року реальний ВВП зріс на 2,3%, індекс споживчих цін у розрахунку грудень до грудня склав 112,4%, що стало наслідком збільшення пропозиції на внутрішньому ринку при помірній волатильності обмінного курсу);

- поліпшення бізнес-клімату в умовах проведення політики дерегуляції підприємницької діяльності, що, у свою чергу, сприяло зростанню довіри інвесторів та нарощенню притоку прямих інвестицій;

- поступової легалізації відносин на ринку праці внаслідок зниження ЄСВ та, як наслідок, послаблення навантаження на фонд оплати праці.

"Водночас динаміка детінізації стримується досі невирішеними проблемами, що негативно позначається на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни в умовах триваючого збанкрутіння банків та виведення їх з ринку;  утримання напруги у міжнародних відносинах з РФ; наявність територій, непідконтрольних владі, утворених у ході військової агресії на території країни; низька довіра до інститутів влади", - повідомили в Мінекономіки.

Нагадаємо, рівень тіньової економіки в 2015 році становив 40% офіційного ВВП.

схожі новини