Новини 2011-03-29 21:53

Принц Данії подякує українським пілотам у Мелітополі

Принц Данії планує прибути до України, для того щоб подякувати льотному та особовому складу 25 бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України за надання допомоги.

Як зазначив полковник Олександр Кулібаба, також планується підписати договір про продовження операції на наступні роки.

Між тим, напередодні стартувала спільна українсько-данська операція "Північний сокіл - 2011" з перевезення пального на острів Гренландія, в якій беруть участь льотчики з Мелітополя (Запорізька область).

Протягом декількох днів в данській авіаційній базі "Ольборг" відбудеться підготовка до проведення операції "Північний сокіл - 2011". Під час її проведення військово-транспортним літаком Іл-76МД планується перевезти до 500 тисяч літрів палива, спеціальну техніку та інший вантаж з авіабази ВПС США "Туле" на датську полярну станцію "Норд" на острові Гренландія.

"Необхідно підкреслити, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно важких кліматичних умовах Арктики, при температурі повітря до -50 градусів за Цельсієм, при швидкості вітру до 15-20 метрів в секунду, а також при відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації і запасних аеродромів", - наголосили у Дніпропетровському регіональному медіа-центрі Міноборони.

Операція "Північний сокіл - 2011" є продовженням операції "Північний сокіл - 2010", яку проводили в квітні минулого року, та операції "Козаки на кризі - 2009".

Особливістю нинішньої операції, як зазначив Кулібаба, є те, що вперше українські авіатори будуть працювати з льотним складом датських і канадських військово-повітряних сил.

"У ході операції заплановано провести оцінку літака Іл-76МД другого рівня за стандартами НАТО. Ще ні одна з країн-партнерів НАТО таку оцінку не проходила, ми будемо перші. Це дасть нам можливість брати участь у миротворчих операціях без обмежень", - зазначив Кулібаба.

Відзначимо, у вересні минулого року українські військові льотчики отримали офіційне запрошення на найбільше в Азії авішоу.

схожі новини