Новини 2011-03-29 16:26

Янукович вирішив встановити «біологічну норму» зарплати столоначальників

Президент Віктор Янукович пропонує Верховній Раді ввести встановлення мінімального окладу державних службовців залежно від розміру мінімальної зарплати. Про це сказано в законопроекті №8306, зареєстрованому в Раді 25 березня.

Проектом нової редакції закону «Про державну службу» пропонується визначити, що мінімальний розмір посадового окладу держслужби підгрупи Д4 гарантується на рівні не нижче від 2 розмірів мінімальної зарплати.

Відповідно до законопроекту, мінімальний оклад підгрупи Д4 щороку встановлюється Кабінетом Міністрів під час формування проекту державного бюджету на наступний рік.

Законопроектом пропонується встановити, що схема окладів на посадах держслужби щороку до 15 липня затверджується урядом під час формування проекту держбюджету на наступний рік шляхом встановлення мінімального і максимального розмірів окладів для кожної підгрупи, виходячи з прив'язки до окладу на посадах підгрупи Д4.

Чинним законодавством передбачається, що умови оплати праці держслужбовців, розміри з окладів, надбавок, доплат визначається Кабміном.

Крім цього, законопроектом передбачається введення права держслужбовця зі стажем держслужби більше ніж 3 роки на отримання компенсації половини ставки за кредитом на придбання або будівництво житла.

Максимальний розмір кредиту, за законопроектом, має становити 60 середньомісячних зарплат держслужбовця.

Чинне законодавство визначає, що державні службовці забезпечуються житлом з державного фонду.

У разі прийняття закону стаття 47 «Оплата праці державного службовця» і частини 1-3 статті 48 набудуть чинності з 2013 року.

Як повідомлялось, цим законопроектом Янукович також пропонує Раді заборонити держслужбовцям бути членами політичних партій.

Законопроектом пропонується розподілити посади держслужби залежно від характеру й обсягу обов'язків на 5 груп: А, Б, В, Г, Д, де Д - посади в органах влади без керівних функцій.

Кожну групу посад залежно від організаційно-правового рівня органу Янукович пропонує розділити на 4 підгрупи.

Довідка Тижня

28 березня губернатор Донеччини Анатолій Близнюк заявив, що середня заробітна плата по Донецькій області  складає 2500 гривень, що забезпечує нормальне життя у межах «біологічної норми».

29 березня Донецький міський голова Олександр Лук’янченко прокоментував заяву губернатора. Мер Донецька вважає, що 2,5 тис. гривень йому б вистачило.

схожі новини