Новини 16:36

Голова Донецької облради не сприймає «біологічну норму» губернатора

Голова Донецької обласної ради Андрій Шишацький вважає зарплату у 2,5 тисячі гривень бідністю. Про це він сказав сьогодні в ході прес-конференції після сесії облради.

«Я напередодні сесії сказав, що у нас більше 50% витрачається на продукти харчування, а світовий досвід говорить про те, що якщо на харчування витрачається більше 30%, то це вже відноситься до бідності», - сказав він.

Голова облради додав, що «ми далекі ще від нормального рівня життя». «Подолання бідності - це завдання №1», - наголосив він.

Шишацький додав, що в контексті програм оптимізації бюджетних установ він прибічник збільшення заробітних плат за рахунок заощаджених коштів.

Нагадаємо, голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк заявив на прес-конференції, що середня заробітна плата у Донецькій області, яка складає 2500 гривен, забезпечує "нормальне життя" жителям регіону, незважаючи на зростаючі ціни на продукти і тарифи на послуги ЖКГ. «2, 5 тисяч забезпечують на сьогодні нормальний споживчий кошик, який передбачений біологічною нормою на всі сто процентів» - відмітив губернатор. За інформацією ЗМІ, сам Близнюк недавно заявив, що його річний дохід складає більше 400 тис. гривень.

У свою чергу донецький міський голова Олександр Лукьянченко заявив, що йому вистачило б "на життя" середньої заробітної плати у розмірі 2500 гривен. 

За інформацією Держстату, Донецька область очолює перелік регіонів-боржників з виплати зарплати. Саме на Донеччині зафіксовано найбільший обсяг невиплачених зарплат у лютому - 290,6 млн грн