Новини 2017-07-17 18:16

Без ІДІЛ. У Мосул повертаються жителі, відкриваються лікарні та університети

Міжнародна спільнота допомагає Іраку повернути переміщених осіб на свою територію і забезпечити їх усім необхідним.
Життя у звільненому від бойовиків терористичного угруповання "Ісламська держава" іракському місті Мосул поступово повертається у звичне русло, а влада країни завдяки власним зусиллям та міжнародній допомозі розраховує зробити це якнайшвидше. Про це  на прес-конференції з нагоди визволення Мосула заявив посол Республіки Ірак в Україні Бакір Ахмед Азіз Аль-Джаф.

"Після звільненння лівобережної частини Мосула життя потроху повертається у своє звичайне русло - ті, хто виїхав з міста, почали повертатися у великій кількості, тут знову відкриваються лікарні, університети. Уряд, природно, підтримує місцеве населення", - сказав Бакір Ахмед Азіз Аль-Джаф.

Посол розповів, що міжнародна спільнота допомагає Іраку повернути переміщених осіб на свою територію і забезпечити їх усім необхідним. З другого боку, зазначив він, Ірак теж є багатою на природні ресурси країною і в змозі надати повний пакет допомоги, необхідної для переміщених осіб та їхнього безпечного життя у місті.

За словами дипломата, з ініціативи прем'єр-міністра Іраку було створено так званий операційний кабінет для якнайшвидшого вирішення цих питань за підтримки урядових та неурядових організацій Іраку та інших країн.

Посол зауважив, що це не означає, що Ірак потребує міжнародної допомоги - вона необхідна країні для відновлення зруйнованих у результаті бойових дій об'єктів інфраструктури.

"З огляду на те, що Ірак є багатою і демократичною країною, ми сподіваємося за короткий час підняти Ірак на гідну висоту. Тому ми звертаємося до всіх країн світу, всіх наших друзів і партнерів за підтримкою наших зусиль", - зазначив дипломат.