Новини 2017-07-20 13:31

Туреччина заявила про готовність допомогти з відбудовою Мосула

Глава турецького уряду також висловив сподівання на поглиблення співпраці з Іраком, у тому числі у сфері боротьби із тероризмом.

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим під час телефонної розмови із прем'єр-міністром Іраку Хайдером аль-Абаді привітав колегу зі звільненням міста Мосул від бойовиків терористичного угруповання "Ісламська держава". Про це повідомляє агентство Anadolu.

“За інформацією канцелярії турецького прем'єра, під час розмови, що пройшла у конструктивному напрямку, Їлдирим заявив про готовність Анкари зробити внесок у відновлення другого за величиною міста Іраку", - йдеться у повідомленні.

Глава турецького уряду також висловив сподівання на поглиблення співпраці з Іраком, у тому числі у сфері боротьби із тероризмом.

Прем'єр Іраку, зі свого боку, звернув увагу на бажання Багдада розвивати зв'язки із Анкарою, а також розповів про позицію іракської влади щодо розвитку процесів на півночі країни.

Нагадаємо, 10 липня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді офіційно оголосив про повну перемогу над бойовиками ІД в Мосулі. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) заявила, що низка атак, здійснених у Мосулі іракськими військовими та силами міжнародної коаліції під проводом США проти ІД, порушують міжнародне гуманітарне право та можуть бути розцінені як воєнні злочини.

Сили безпеки Іраку за підтримки очолюваної США коаліції почали операцію зі звільнення Мосула у жовтні 2016 року. Внаслідок бойових дій загинули тисячі людей, понад мільйон, за даними ООН, стали вимушеними переселенцями