Новини 2011-03-29 21:32

Передачу НАТО керівництва операцією в Лівії знову відклали

Формальну передачу керівництва міжнародної операцією в Лівії структурам НАТО відклали на добу. Про це повідомляє AFP з посиланням на джерело в організації.

Альянс прийме командування операцією у четвер, 31 березня.

Про те, що військовою операцією в Лівії буде керувати НАТО, було оголошено увечері 27 березня.

Тоді повідомлялося, що процедура передачі командування займе 48 годин. Нова затримка необхідна для того, щоб забезпечити більш плавну передачу, стверджує анонімне джерело AFP в НАТО. Крім того, в Брюсселі зазначили, що між 28 членами альянсу до цих пір немає остаточної єдності з деяких питань, пов'язаних з операцією.

Як повідомлялось, 29 березня президент США Барак Обама повідомив, що вже в середу, 30 березня, командування всіма військовими операціями у Лівії перейде до НАТО.

У вівторок держсекретар США Хілларі Клінтон разом з представниками міжнародної коаліції, НАТО, ООН, Африканського союзу і Ліги арабських держав обговорить у Лондоні подальші кроки міжнародної спільноти щодо ситуації в Лівії.

Тим часом у самій Лівії просування сил повстанців на захід країни було зупинено на підступах до Сірту, рідному місту Муаммара Каддафі. Напередодні з’явилося повідомлення, що повстанці захопили Сірт, однак згодом ця інформація була спростована.