Новини 18:18

Адвокат повідомив про місцеперебування українського політв'язня Чирнія

Чирнія перевели з загального режиму на тюремний і етапували в місто Шахти.

Незаконно засуджений у Росії громадянин України Олексій Чирній, про місцезнаходження якого тривалий час було невідомо, наразі перебуває у виправній колонії міста Шахти Ростовської області. Про це повідомив адвокат Ілля Новіков.

"Олексій Чирній знайшовся в ІК-9 в місті Шахти Ростовської області. Його етапували туди сьогодні з Батайська. Чирнія перевели з загального режиму на тюремний, а в ІК-15 для цього не було відповідних приміщень", - повідомив Новіков.

"Питання про визнання або невизнання Росією його (Чирнія – ред.) українського громадянства постараємося офіційно з’ясувати найближчим часом. Поки у нас на руках немає жодного відповідного документу", - додав адвокат.

Нагадаємо, кримчанин Олексій Чирній є фігурантом «справи Олега Сенцова», яку ще називають «справою кримських терористів». 

Його затримали російські силовики у травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, у спробі підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев’ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч таки відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури. Як заявляв російський адвокат Ілля Новиков, який короткий час захищав Олексія Чирнія (його невдовзі примусово вивели зі справи), українець обмовив себе й інших учасників справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через катування.

У квітні 2015 року його засудили до семи років колонії суворого режиму.

схожі новини