Новини 2017-07-27 13:55

Суд РФ залишив українця Зейтуллаєва за ґратами на 15 років

Адвокат повідомив, що Зейтуллаєв оголосив третє голодування.

У четвер, 27 липня, Верховний суд Росії суд розглянув апеляцію українця Руслана Зейтуллаєва і залишив його за ґратами, збільшивши термін ув'язнення із 12 років до 15. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов. 

Слід зазначити, що прокуратура РФ вимагала збільшити йому термін покарання до 17 років.

Також адвокат Едем Семедляєв повідомляє, що Зейтуллаєв оголосив третє голодування.

У свою чергу Зейтуллаєв вимагає зустрічі з українським консулом і уповноваженим з прав людини Валерією Лутковською. Під час короткої перерви, поки колегія перебувала в нарадчій кімнаті, спілкуватися із Зейтуллаєвим заборонили не тільки адвокатам, а й українському консулу, який прийшов на засідання.

Слід наголосити, що було подано клопотання – повернути Зейтуллаєва, як громадянина України, в Україну, і припинити переслідування кримських татар за національними і релігійними ознаками.

"Клопотання взяте судовою колегією до уваги, але не належить до предмета судового розгляду", – заявив у відповідь суддя і клопотання відхилив.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Ця організація визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму.

Як повідомлялося, Зейтуллаєв від 4 квітня тримав голодування. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями «тероризм» і «екстремізм», допустити до нього в СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягають на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу Росії передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.